ŠTUDIJSKA LITERATURA

Priročnik

Priročnikov programa Matlab je veliko. Še najbolj izčrpni so priročniki, dodani programu. Celoten osnoven priročnik v obliki knjige v PDF formatu nudi podjetje MathWorks na naslovu:
http://www.mathworks.com/access/helpdesk/help/pdf_doc/matlab/using_ml.pdf
,
za obširnejšo literaturo pa priporočamo ogled strani:
http://www.mathworks.com/access/helpdesk/help/helpdesk.shtml


Priročniki so, posebej za začetnika, preobširni in nepregledni. Zato v nasprotju z ustaljenimi priročniki nudimo

priročnik Matlaba

v obliki kratkih, zgoščenih prosojnic v PDF formatu.

Prosojnice so zasnovane sodobno s povezavami znotraj besedila in povezavami na spletne strani. Cilj ni obširna razlaga tematik, temveč poudarjamo kjučne pojme. Podrobneje uporabnik spozna tematiko z reševanjem nalog in povezavo z drugimi področji.  Opozorimo še na dve ikoni, ki ju najdemo na prosojnicah.

Knjige pomenijo povezavo na skupino (teoretičnih) vprašanj, namenjenih utrjevanju tematike na prosojnici.
Računalnik pomeni povezavo na skupino nalog, ki se navezujejo na tematiko in jih je potrebo rešiti z uporabo programskega paketa Matlab.

Naloge

Spoznavanje programa Matlab podkrepimo z reševanjem praktičnih nalog in primerov. Tako utrdimo in razširimo pregledne pojme iz prosojnic. Naloge so razdeljene na več sklopov:

    1. sklop: V prvem sklopu spoznamo osnovne objekte -- matrike in delo z matrikami.   V datoteki naloge1 je zbranih 14 nalog od najosnovnejših do zahtevnejših. Vse naloge rešujemo v delovnem oknu, s preprostimi enovrstičnimi ukazi.
    2. sklop: Nadgrajujemo in utrjujemo znanje osnov s podrobnejšim opisom aritmetike računa v pomični piki, spoznamo logične operatorje in vektorske funkcije. Naloge s to tematiko najdemo v datoteki naloge2.
    3. sklop: Spoznamo osnovne ukaze za prikaz grafov in kontrolo grafičnih objektov. Kljub prepostim osnovam, lahko rišemo tudi zelo zahtevne grafe.
    4. sklop: Naučimo se pisati opisne in funkcijske datoteke. Opisne so pimerne predvsem za pripravo podatkov (glej primer podatki.m). Funkcije so pomembnejše in razširjajo osnovne vgrajene funkcije (primer funkcije v Matlabovi obliki je lagrange.m). Z nekaj nalogami spoznamo osnove pisanja funcij in njihove uporabe.